Master
Urmariti livescore-ul si programul pe terenuri (pentru a vizualiza programul pe terenuri dati click aici     ) pentru a nu astepta mult la terenuri in caz de prelungire a meciurilor precedente. Daca meciul dinainte se termina prin WO sau abandon, va vom suna pentru a va ruga sa ajungeti cat mai repede posibil la teren. Va multumim!

1. Niciun meci nu va fi reprogramat, indiferent de motiv, cu exceptia cazului in care am programat noi gresit acel meci.

2. Va rugam sa va asigurati ca ajungeti la timp la teren caci orice minut care depaseste marja de 15 minute permisa va atrage de la sine pierderea meciului prin W.O.

3. Arbitrii sunt trimisi de noi pentru a aplica ad litteram regulamentul fara a face concesii si va rugam sa respectati deciziile lor chiar daca uneori nu vi se par cele mai bune.

4. Din respect pentru adversar, pentru club si pentru arbitru, in cazul in care nu puteti ajunge la meci, va rugam sa ne anuntati cat mai repede posibil. Taxa de turneu nu se mai returneaza odata publicate tablourile.

5. Daca aveti nevoie de informatii suplimentare, va rugam sa contactati clubul organizator la numarul de telefon din coltul dreapta sus al acestei pagini.

Va multumim si va dorim meciuri frumoase!
Premii:
Locul 1: cupe + bilete de avion Bucuresti - Paris + cazare 2 nopti + bilet de acces la Roland Garros

Locul 2: medalie si abonament de kinoterapie de 10 sedinte la Clinica de Recuperare - fizioterapie si kinoterapie Centrokinetic.  Sedintele de kinoterapie trebuie folosite in primele 3 luni dupa castigarea lor.

Joi, 06.12, de la ora 19.00 participantii sunt asteptati la petrecerea jucatorilor in tinuta eleganta obligatorie la restaurantul Vinexpert din Blvd. Unirii, nr. 20.

Daca jucatorul nu va dori sa mearga la Paris, atunci se pot oferi 900 de lei / jucator in cosul virtual sau un voucher de aceeasi valoare Tecnifibre. Premiul nu este transmisibil unei alte persoane. Daca cineva va veni insotit, biletul de avion, cazarea si biletul la meci vor fi rezervate si platite separat de catre respectiva persoana.

Pot participa doar jucatorii care s-au calificat si care au fost anuntati pe email in acest sens. Se vor califica primii doi jucatori din cele 2 grupe plus cel mai bun ocupant al locului 3 din cele 2 grupe. Cei 5 vor juca pe un tablou eliminatoriu astfel: cel mai bun ocupant al locului trei va juca intr-o calificare ( sau sfert de finala) cu cel mai slab ocupant al locului 2 urmand ca in semifinale sa joace cu cel mai bun ocupant al locului 1 cu conditia ca acesta sa nu fi fost in aceeasi grupa cu ambii jucatori care au jucat in calificare.

Sfertul de finala se va juca vineri, 14.12, dupa ora 20.00, semifinalele se vor juca sambata, 15.12 cu incepere de la ora 12.00 sau 14.00, finalele se vor juca duminica, 16.12 cu incepere de la ora 12.00 sau 14.00.

In primul weekend, 8-9.12, nu se pot lua disponibilitati. Toti jucatorii vor juca un meci sambata, unul duminica, iar al treilea meci din grupe in una din zilele saptamanii astfel incat sa putem termina toate meciurile din grupe pana joi, 13.12 cel tarziu. Jucatorii trebuie sa fie disponibili seara in minim 4 zile din cele 7 din timpul saptamanii alocate celui de-al treilea meci din grupe.

Ii rugam pe jucatorii care nu pot indeplini aceste conditii de disponibilitate sa nu se inscrie ca sa nu fim apoi nevoiti sa declaram W.O. o parte din meciuri. Nu vom putea face exceptii de la aceste reguli decat in cazul in care nu sunt destui jucatori ca sa se tina turneul.

Criterii de departajare in grupa:

1. cel mai mare numar de victorii;
2. cel mai mare numar de meciuri jucate;
3. Rezultatele directe daca doar 2 jucatori sunt la egalitate;
4. Daca sunt trei jucatori la egalitate si au jucat acelasi numar de meciuri atunci intra in calcul urmatoarele criterii:
   a. procentul de seturi castigate;
   b. procentul de game-uri castigate;
   c. locul jucatorilor in clasamentul "Simplu" valabil la momentul departajarii.

Mai multe detalii legate de criteriile de departajare gasiti in newsletter-ul trimis pe 16.09 sau aici:

Daca un meci din grupe nu se mai joaca caci unul din jucatori nu mai poate veni la meci, pe tablou va aparea doar WO fara a se trece scor. Cel ce a castigat prin WO va primi o victorie fara a se trece numarul de seturi sau game-uri. Un jucator ce inlocuieste alt jucator nu va mosteni rezultatele acestuia. Rezultatele celui ce a declarat forfait si nu mai avea sanse de calificare din grupa nu se vor mai reseta la 60, 6-0 ca si pana acum.

Daca un jucator are dupa primele 2 intalniri, 2-0 la meciuri si 4-0 la seturi si abandoneaza in timpul celui de-al treilea meci ( trebuie sa se fi jucat minim o minge), va avea la final in clasament: 2-1 la W-L si 4-2 la seturi.