Starter
Urmariti livescore-ul si programul pe terenuri (pentru a vizualiza programul pe terenuri dati click aici     ) pentru a nu astepta mult la terenuri in caz de prelungire a meciurilor precedente. Daca meciul dinainte se termina prin WO sau abandon, va vom suna pentru a va ruga sa ajungeti cat mai repede posibil la teren. Va multumim!

1. Niciun meci nu va fi reprogramat, indiferent de motiv, cu exceptia cazului in care am programat noi gresit acel meci.

2. Va rugam sa va asigurati ca ajungeti la timp la teren caci orice minut care depaseste marja de 15 minute permisa va atrage de la sine pierderea meciului prin W.O.

3. Arbitrii sunt trimisi de noi pentru a aplica ad litteram regulamentul fara a face concesii si va rugam sa respectati deciziile lor chiar daca uneori nu vi se par cele mai bune.

4. Din respect pentru adversar, pentru club si pentru arbitru, in cazul in care nu puteti ajunge la meci, va rugam sa ne anuntati cat mai repede posibil. Taxa de turneu nu se mai returneaza odata publicate tablourile.

5. Daca aveti nevoie de informatii suplimentare, va rugam sa contactati clubul organizator la numarul de telefon din coltul dreapta sus al acestei pagini.

Va multumim si va dorim meciuri frumoase!
Premii:
Locul 1: cupe
Locul 2: medalii

In plus, echipa castigatoare a acestui turneu va putea participa in perioada 22 mai- 08 iunie 2019 la un turneu final alaturi de celelalte 24 de echipe castigatoare ale etapelor din serie. Cele 24 de echipe vor fi impartite in grupe de cate 4 echipe si vor juca fiecare cu fiecare urmand ca cele mai bune 2 din fiecare grupa plus cele mai bune 4 ocupante ale locului 3 din cele 6 grupe sa joace apoi pe un tablou eliminatoriu de 16 jucatori.

Castigatoarea turneului final va primi ca premiu o excursie la Roma Foro Italico 2020 / Madrid Caja Magica 2020 / Londra Nitto ATP Finals 2019 / Roland Garros 2020 / Monte Carlo Masters 2020 / Queens 2020 sau Paris Bercy Master 2019 la alegere  ( cazare, avion si intrare la meciuri intr-o anumita zi). Cei ce nu vor sa mearga intr-o astfel de excursie pot opta pentru 900 de lei in cosul virtual de jucator (1800 de echipa) sau pentru un voucher Tecnifibre in valoare de 900 de lei de jucator (1800 de echipa). care va putea fi utilizat pe site-ul www.tecni-tenis.ro.

Excursia nu e transferabila unei alte persoane. Nu se pot oferi bani cash ca premiu.  Va fi arbitru de tronson la acest turneu final, nu arbitru de scaun.

Locul 2 la acest turneu final va castiga un abonament de 10 sedinte de kinetoterapie la clinica CentroKinetic.

Aceste premii vor fi valabile doar pentru tablouri de minim 8 echipe.

Premii pentru tablou de 7 echipe:

Locul 1: voucher Tecnifibre (https://tecni-tenis.ro/de 1100 de lei / echipa sau 1100 de lei in cos + cupe;
Locul 2: 2 seturi de mingi Dunlop Fort All Court / echipa + medalii.

Premii pentru tablou de 6 echipe:

Locul 1: voucher Tecnifibre (https://tecni-tenis.ro/) de 900 de lei / echipa sau 900 de lei in cos + cupe;

Taxa la acest turneu final va fi de 290 de lei de echipa, adica 145 de lei de jucator.

NU va fi arbitru - in caz ca sunt probleme, puteti apela la unul din arbitrii de scaun de la alte meciuri in pauza dintre game-uri - daca este un astfel de arbitru la club sau la d-nul Bobleaga la Green Tech (este si arbitru local), respectiv d-nul Almajan sau d-l Costel la Tenis Club Dumul Taberei.

Jucatorii sunt rugati introduca in pauza dintre game-uri scorul in aplicatia de livescore pentru ca ceilalti sa vada evolutia meciurilor si ca sa apara la final scorul pe site.

Se vor califica mai departe din grupe jucatorii care vor ocupa locul 1 din fiecare grupa si cel mai bun loc 2.

In cazul tablourilor de 2 grupe de 3: cel mai bun loc 1 va merge direct in finala, cel mai slab loc 1 va juca cu cel mai bun loc 2 o semifinala si o vor juca chiar daca au facut parte din aceeasi grupa.

In cazul tablourilor de 3 grupe de 3, cel mai bun loc 1 va juca in semifinala cu cel mai bun loc 2 mai putin in cazul in care au facut parte din aceeasi grupa, caz in care al doilea cel mai bun loc 1 va juca cu cel mai bun loc 2 in semifinale.

​ In cazul tablourilor de 4 grupe de 3, cel mai slab loc 1 va juca in sferturi cu cel mai bun loc 2 chiar daca au facut parte din aceeasi grupa, ceilalti trei jucatori de pe locurile 1 fiind deja calificati in semifinale.

Criterii de departajare in grupa:

1. cel mai mare numar de victorii;
2. cel mai mare numar de meciuri jucate;
3. Rezultatele directe daca doar 2 echipe sunt la egalitate;
4. Daca sunt trei echipe la egalitate si au jucat acelasi numar de meciuri atunci intra in calcul urmatoarele criterii:
   a. procentul de seturi castigate;
   b. procentul de game-uri castigate;
   c. locul jucatorilor in clasamentul "Simplu" valabil la momentul departajarii.

Mai multe detalii legate de criteriile de departajare gasiti in newsletter-ul trimis pe 16.09 sau aici:

Daca un meci din grupe nu se mai joaca caci unul din jucatori nu mai poate veni la meci, pe tablou va aparea doar WO fara a se trece scor. Cel ce a castigat prin WO va primi o victorie fara a se trece numarul de seturi sau game-uri. Un jucator ce inlocuieste alt jucator nu va mosteni rezultatele acestuia. Rezultatele celui ce a declarat forfait si nu mai avea sanse de calificare din grupa nu se vor mai reseta la 60, 6-0 ca si pana acum.

Daca o echipa are dupa primele 2 intalniri, 2-0 la meciuri si 4-0 la seturi si abandoneaza in timpul celui de-al treilea meci ( trebuie sa se fi jucat minim o minge), va avea la final in clasament: 2-1 la W-L si 4-2 la seturi.